fbpx

Informacija vartotojams dėl pakuočių atliekų tvarkymo:

Visi esame vartotojai, generuojantys įvairiausias atliekas.  Nerūšiuojamos ir netinkamai tvarkomos pakuočių atliekos jau po kelių dešimtmečių gali Lietuvą padaryti vienu dideliu sąvartynu. Todėl labai svarbu pakuočių atliekas rūšiuoti ir tinkamai jomis atsikratyti, taip užtikrinant, kad nebus teršiama aplinka, o jų antrinis panaudojimas padės išsaugoti mūsų gamtą. Tam, kad turėtume, kur jas išmesti, skirtingų rūšių pakuočių atliekoms yra statomi konteineriai: geltonas konteineris skirtas plastikui ir metalui, žalias-stiklui, mėlynas-popieriui . Atliekų surinkėjai dalį atliekų veža į sąvartynus, o antrines žaliavas perrūšiuoja, perdirba ir  panaudoja energijai gauti.

Kad pakuotes būtų lengviau atskirti, surinkti bei perdirbti, jos gali būti ženklinamos, raide ir skaičiumi, nurodant jų sudėtį. Trikampis, sudarytas iš trijų rodyklių, besisukančių pagal laikrodžio rodyklių judėjimo kryptį, žymi, kad paženklinta pakuotė gali būti perdirbta.
Trikampio viduryje paprastai yra vienas ar du skaičiai kurie nurodo medžiagos tipą (1 -19 plastikas, 20 – 39 popierius ir kartonas, 40 – 49 metalas, 50 – 59 mediena, 60 – 69 audiniai ir tekstilė, 70 – 79 stiklas).

 

 

MES RŪŠIUOJAM