Naujasis ZETOR CRYSTAL HD

ZETOR parodoje “Země živitelka” pristatė naujajį ZETOR CRYSTAL HD. Šiemet šis modelis švenčia 50 metų jubiliejų.

2018 m. "ZETOR" yra novatoriškų modelių ir naujovių diegimo metai.  Pavasarį pristatėme naujus modelius UTILIX IR HORTUS,  40-70 AG. Liepos mėnesį  pradėjome naujojo MAJOR modelio gamybą. Šiais metais išleidome naujus PROXIMA ir FORTERRA traktorius, kurių pagrindiniai atnaujinimai susiję su saugumu, kaip stabdymo sistema ir kt. Kulminaciją planavome rudenį, išleidžiant ZETOR CRYSTAL HD. Džiaugiuosi, kad namuose, "Zemie živitelka" parodoje, mes galime pristatyti traktorių tiek profesionalams, tiek vidaus rinkai. Esu įsitikinęs, kad pats galingiausias traktorius ZETOR portfelyje ras kelią pas klientus ir sėkmingai tęs 50 metų tradicijas" - sakė  ZETOR TRACTORS generalinis direktorius Marián Lipovský.

Naujasis CRYSTAL su gerai žinomu 6-cilindrų "Deutz" varikliu, kurio darbinis tūris yra 6,1 litro, o didžiausia galia 171 AG. Tai pats galingiausias traktoriaus ZETOR gaminių linijoje. Variklis atitinka STAGE IV išmetamųjų teršalų standartą, tuo tarpu „Common Rail“ užtikrina mažą išmetamųjų teršalų kiekį. Šis variklis yra populiarus tarp klientų dėl savo patvarumo ir mažų sąnaudų.

Kaip ir atnaujintas FORTERRA, CRYSTAL turi ZETOR ECO 40 transmisiją su 30/30 pavarų dėže. ECO 40 transmisija, maksimaliu 40 km/h greičiu, veikia energiją taupančiais 1750 aps./min., todėl veiklos sąnaudos sumažinamos iki 18%, palyginus su ankstesniu traktoriaus modeliu.

2 pagalbiniai cilindrai užtikrina subalansuotą trijų taškų prikabinimo sistemos apkrovą ir maksimalią 8,5 t keliamąją galią. Naujasis keturių sekcijų pagalbinis paskirstytojas yra valdomas elektroniniu būdu su vadinamuoju „FINGERTIP", kuris leidžia mašinų operatoriui reguliuoti tiekiamos alyvos laiką ir tūrį. Skirstytuvas taip pat turi atvirkštinę ¾ jungtį rotorinėms hidraulinėms variklio atliekoms, leidžiančią naudoti įvairių tipų agregatus.

Erdvi, amortizuojanti kabina yra 10 cm aukštesnė, palyginti su ankstesnes kartos traktoriumi, todėl suteikiamas puikus vaizdas. Tylus variklio veikimas Jus tiesiog nustebins. Norėdami geriau matyti krautuvą ir lengviau valdyti krovinius, galite naudoti atidaromą stoglangį, per kurį taip pat galite reguliuoti oro vėdinimą kabinoje.

Naujasis prietaisų skydelis sujungia TFT LCD ekraną su analoginiu, leidžiančiu operatoriui lengvai stebėti iki 32 mašinos veikimo indikatorių.

Patogesnė sėdynė su išplėstomis reguliavimo galimybėmis suteikia daugiau komforto. Ergonomiškas daugiafunkcis skydelis leidžia patogiai ir intuityviai valdyti. Kliento pageidavimu mašinoje gali būti įrengti energiją taupantys didelės galios LED žibintai. Oro kondicionierius ir radijas -  standartinėje komplektacijoje. Saugumo sumetimais ir vairuotojo, ir keleivio sėdynėse yra saugos diržas. Be to, vairuotojo sėdynėje yra saugos jutiklis, kuris išjungia veleną, kai vairuotojas palieka sėdynę. Jei reikia, galinį variklį galima iš naujo įjungti, naudodamas išorinius jungiklius ant galinės plūdės.

CRYSTAL HD įrengtas 100% diferencialo blokavimas ir galulaukių automatinė sistema. Galulaukių automatinė sistema sumažina veiksmų skaičių apsisukant lauko pakraščiuose, taip supaprastindama mašinos valdymą ir užtikrinanti geresnį manevringumą. Šią sistemą sudaro 4WD priekinio varančiojo tilto automatinis valdymas, diferencialo blokavimas ir galinis paskirstymo velenas.

Kuro bako tūris yra 300 l. Traktorius taip pat turi 23 litrų karbamido rezervuarą. Maksimalus greitis 40 km/h, ilgis 5,4 m, plotis 2,5 m, aukštis - šiek tiek virš 3 m. Tai tvirtas traktorius, kuris bus siūlomas dviem versijomis: ZETOR CRYSTAL HD 150 ir ZETOR CRYSTAL HD 170.