Melžimo aikštelės

POLANES yra Lenkijos melžimo sistemų gamintojo prekinis ženklas, pasauliniu mastu tiekiantis daugiau kaip 2000 melžimo mašinų. Jų pasiūlą geriausiai reprezentuoja melžimo aikštelės PANORAMA “Eglutės”, “Tandem” ir “Šonas prie šono” tipo. POLANES įranga yra naudojama karvių, ožkų bei avių pieno ūkiuose.

Palaidai laikomų karvių melžimui siūlomos karvių melžimo aikštelės:

„Eglutė“

Šio tipo melžimo aikštelė-puikus sprendimas mažiems ir vidutiniams ūkiams su galimybe plėstis. „Eglutė“ aikštelės skirtos dideliam darbo našumui bei tvarkingam gyvulių judėjimui. Karvės gali įeiti į aikštelę, tik, kai visa jų eilė yra tuščia ir palikti melžimo aikštelę vienu metu. Melžimas gali būti vykdomas viena arba dviem eilėmis. Melžimo stendai gali būti sustatyti 30 (dažniausiai) arba 50 laipsniu kampu, kas leidžia taupyti pastato erdvę ir optimizuoti melžėjo darbo našumą. Greitas melžimas palieka daugiau laiko individualiems karvių poreikiams ir poilsiui, o tai skatina didesnę pieno gamybą.

Galimos aikštelių modifikacijos: 1x3 iki 2x24. Rekomenduojamas bandos dydis: 20-150 karvių. 

Melzimo aikštele Eglute
.

 

 

 


„Šonas prie šono“

Melžimo aikštelė – tinkamas pasirinkimas tiek šeimos, tiek pramoniniams ūkiams. „Šonas prie šono" aikštelės išsiskiriančios saugumu bei pelningumu. Mažesnės melžėjo laiko sąnaudos, prieinant prie gyvulio, dėl trumpesnio atstumo. Šios aikštelės neužima daug vietos ir yra paprastai įrengiamos. Melžimo stendai sustatomi paraleliai vienas kitam ir vertikaliai nuo melžimo duobės; melžimo stendai yra sugrupuoti po 5 ir turi savo pneumatiniais cilindrais atveriamus vartus. Karvės į aikštelę įleidžiamos/ išleidžiamos po penkias, todėl nereikia laukti kol bus pamelžta visa eilė ir taip optimizuojamas melžimo laikas. Visa aikštelės konstrukcija yra pagaminta iš cinkuoto plieno. Karvės gali būti melžiamos viena arba dviem eilėmis. 

Modulinė sistema nuo 1x3 iki 2x30 (arba priklausomai nuo poreikio); Bandos dydis: 50 ir daugiau karvių

melžimo aikštelė ,,šonas prie šono"

 

 

 

 

 

 


„Tandemas“

Šio tipo melžimo aikštelė – tai komfortabilusis melžimo aikštelių tipas. Aikštelė rekomenduojama mažiems šeimos ūkiams. Melžimo stendai yra sustatyti šonu, o tai leidžia skirti išskirtinį dėmesį kiekvienai karvei individualiai, kadangi gyvulys matomas visu ilgiu, bei greitai identifikuoti tešmens sveikatos sutrikimus. Kiekvienas stendas turi savo praėjimą, todėl karvės melžimui keičiamos viena po kitos kiekviename stende. Karvės melžiamos viena arba dviem eilėmis; dažniausiai su 1 papildomu melžimo aikštelės stendu priekyje.

Galimi variantai nuo 1x3 iki 2x6. Bandos dydis: iki 60 karvių.

melzimo aikstele tandemas

 

 

 

 

 

 


„Swing-Over“

„Swing-Over“ (persipynęs) tipo melžimo aikštelėje melžimo linija yra įrengta per vidurį melžimo duobės, todėl vienas melžimo įrangos komplektas yra naudojamas melžti karvėms abiejuose aikštelės šonuose. Tokiu būdu yra trumpinamas melžimo laikas ir darbo sąnaudos. 

Galimos modifikacijos: pagal individualų poreikį. Bandos dydis: nuo 60 ir daugiau karvių.

PASTABA: melžimo aikštelės pasirinkimas yra grindžiamas keletu faktorių, tokių kaip bandos dydis, darbo jėgos kaina, melžimo laikas ir pastato dydis. Kai kuriais atskirais atvejais yra geriau diegti dvi mažesnes melžimo aikšteles (pvz., „Šonas prie šono“, 2x2x20) viename pastate, net jeigu pastato matmenys leistų diegti vieną didelę melžimo aikštelę (2x40)). Labai svarbu, diegiant melžimo aikštelę, pasidaryti skaičiavimus, kiek laiko užima karvių suvarymas į melžimo aikšteles- kadangi, tai turi tiesioginį ryšį su bendru melžimui sugaištamu laiku, ypač kalbant apie dideles karvių bandas. Kita vertus, „Eglutės“ tipo aikštelės yra žymiai pigesnės. Tačiau vertėtų išanalizuoti, ar pigesnė konstrukcija, tikrai atsvers kaštus susijusius su darbo jėgos kaina, susijusia su laiku sugaištamu melžimui.

POLANES melžimo aikštelės:

swing-Over       eglute  sonas prie sono
„Swing-Over“ tipo melžimo aikštelė   „Eglutės“ tipo melžimo aikštelė.   „Šonas prie šono“ tipo melžimo aikštelė.

 

KOMPAS 500

Pieno melžimo valdymo sistema KOMPAS 500 leidžia nustatyti individualiai kiekvienos karvės pieno temperatūrą bei primilžio kiekį.

valdymo sistema kompas 500

KOMPAS 500 - tai išsami pieno melžimo valdymo sistema.
KOMPAS 500 yra sudėtinė melžimo aikštelės dalis, kuri yra labai naudinga, kai vienas melžėjas aptarnauja keletą melžimo vietų vienu metu. 
KOMPAS 500 dirba drauge su karvių bandos valdymo sistema INFODEX. Kuriant įrenginį, buvo stengtąsi jo valdymą padaryti kiek įmanoma paprastesniu. Lengvai įskaitomas didelis ekranas palengvina melžimo proceso stebėjimą, o aukštos kokybės klaviatūra leidžia sklandžiai valdyti melžimo procesą. 

Įrenginys turi prieš melžimą stimuliacijos parinktį, kuri yra atliekama melžėjo. Melžimo aparatas yra nuimamas, pabaigus melžti. Prijungus melžimo valdymo įrenginį prie bandos valdymo sistemos INFODEX, sistemoje galima sekti kiekvienos karvės primilžio istoriją (duomenys gali būti įrašomi ir analizuojami), kas labai palengvina bendrą bandos valdymą.  Pieno matuoklis GM200.

 „Eglutės“ tipo melžimo aikštelė


Karvės pieningumas apskaičiuojamas pieno pratekėjimo technologijos dėka. pieningumo apskaiciavimas kompas 500Pagrindinės KOMPAS 500 atliekamos funkcijos:

 • Pieno temperatūros matavimas;
 • Atskiras pulsatorius kiekvienam melžimo stendui;
 • Automatinis melžimo aparato nuėmimas, pabaigus melžti.
 • Automatinis tešmens masažavimas maža pieno čiurkšle, prieš pradedant melžimą, pasirenkamas kontroliniu ekrano mygtuku.
 • Ekrane nurodomi pieno primilžio bei pieno temperatūros rodikliai.
 • Perspėjimas apie mažą pieno srautą;
 • „Charge-And-Hold“ technologija padeda pratęsti pulsatoriaus veikimo laiką; 
 • Ergonomiška klaviatūra, leidžianti valdyti melžimo aikštelę.
 • Pasirinktinis sistemos naudojimas kartu su bandos valdymo sistema INFODEX.

kompiuteris kompas 500

Techniniai duomenys:

 • KOMPAS 500 įtampa 24 V;
 • Maksimalios energijos sąnaudos viename melžimo stende yra 32 W;
 • Pieno melžimo įrenginio aprūpinimas energija yra numatytas gamintojo ir yra apskaičiuojamas, priklausomai nuo turimų įrenginių kiekio;
 • Energijos paskirstymas tarp įrenginių: įrenginių skaičius x 32 W+10%;
 • Įrenginių veikimas skirtingose temperatūrose: nuo 0 iki +50 laipsnių Celsijaus;
 • KOMPAS 500 Tarptautinis Apsaugos lygis: IP65.

 

AVIŲ IR OŽKŲ MELŽIMO AIKŠTELĖS

Išaugęs susidomėjimas avių / ožkų melžimu įtakojo POLANES melžimo įrangos praplėtimą, tad gamintojas siūlo visą spektrą įrangos, tinkamos mažų gyvulių melžimui. Siūlo melžimo aikšteles su greito paleidimo po melžimo sistemą, šėrimu bei elektroniniu gyvulio identifikavimu bei svėrimu.

 •  Įranga pritaikoma aptarnauti nuo 100 iki 600 gyvulių per valandą;
 • Automatinė atskyrimo sistema, radio identifikavimas, šėrimas, atskiro gyvulio ar bandos  produktyvumo rodiklių sekimas;
 • Visi komponentai yra specialiai pritaikyti avims ir ožkoms – melžimo aparatai, pulsatoriai, matuokliai, melžimo aikštelės konstrukcija;
 • INFODEX bandos stebėjimo ir valdymo sistema.

Esame oficialus POLANES atstovas.


Melžimo aikštelės
Melžimo aikštelės
Toma Valiulytė
Baltijos šalys
+370 655 77627
toma@specagra.lt
Darius Dervinis
Šiaurės Rytų Lietuvos regionai
+370 656 68164
darius.dervinis@specagra.lt
Arūnas Pakalniškis
Vakarų Lietuvos regionas
+370 615 15741
arunas.pakalniskis@specagra.lt