fbpx

Individuali ir grupinė šėrimo sistema POLANES PASZOTEC

POLANES rinkai pristato šėrimo stoteles PASZOTEC su individualia arba grupine šėrimo parinktimis su visą parą veikiančiu dozavimu. Šėrimo stotelė gali būti naudojama kaip savarankiško arba kaip bandos valdymo sistema INFODEX.

POLANES PASZOTEC šėrimo sistema:

  • Karvių bandos gerbūvis labai priklauso nuo jų šėrimo.
  • Kiekvienos karvės gerovei labai svarbus individualus maistinių medžiagų suderinamumas bei porcijų dydžio nustatymas.
  • Dideli kombinuotų pašarų, turtingų maistinėmis medžiagomis, kaštai taip pat lemia individualaus šėrimo svarbą.
  • Šėrimo stotelė PASZOTEC turi dvi programavimo parinktis: grupinę, t.y. dozavimą vienodo dydžio porcijomis, arba individualią maitinimo plano parinktį kiekvienai karvei, paremtą primilžio arba laktacijos laikotarpiais.
  •  PASZOTEC padeda padidinti bandos produktyvumą bei suteikia suvartojamų pašarų reguliavimo galimybę.

Automatinis pašarų padavimas visą parą:

  • Kiekvienai karvei ant kaklo yra pakabinamas antkaklis su elektroniniu užkoduotu numeriu.
  • Karvei įeinant į maitinimo stotelę, ji yra atpažįstama antenos, kuri yra tiesiogiai susieta su kompiuterinės programos FEEDEX duomenų baze.
  • Programa, atsižvelgdama į paros laiką, sudozuoja maisto davinį kiekvienai karvei individualiai.
  • Būtina sukurti ir analizuoti šėrimo planą kiekvienai karvei individualiai arba visos karvių bandos apskritai.
  • Kompiuterinė programa FEEDEX suteikiamos maitinimo parinktys yra šios:
  1. Karvės pieningumas;
  2. Individualus šėrimas;
  3. Šėrimo grupių formavimas;
  4. Pašarų porcijų kontrolė, atsižvelgiant į laktacijos kreivę;
  5. Maksimali porcija vienam gyvuliui;
  6. Nepaimtos porcijos pakeitimas;
  7. Mažo pašarų suvartojimo perspėjimas;
  8. Pašarų kiekio silosinėje apskaičiavimas;

Skysti papildai, skatinantys karvių bandos produktyvumą:

  • Šėrimo stotelė PASZOTEC funkcijų spektras gali būti išplėstas su „ENERGIZER“ balionėliu, kuris gali būti užpildomas skystais energetiniais priedais, kaip, pavyzdžiui, melasas ar glikolis.
  • Šie papildai turi teigiamą poveikį karvių sveikatai:
  1. kaip prevencijos arba gydomoji priemonė nuo ketozės;
  2. supaprastinti sklandų perėjimą nuo užtrūkimo stadijos prie aukštos laktacijos periodo;
  3. sumažinti prieš gimdyvinį ir pogimdyvinį stresą ir su tuo susijusį labai staigų svorio netekimą;
  4. pagerinti pašarų skonį ir jų įsisavinimą;

ŠĖRIMO STOTELĖ – ŠĖRIMO LINIJA – BANDOS VALDYMO SISTEMA
Viena šėrimo stotelė PASZOTEC gali aptarnauti iki 40 karvių bandą. Yra galimybė stotis sujungti į grupes, susidedančias iš 10 vnt. Šėrimo stotelė arba visa šėrimo linija gali būti naudojama kaip savarankiška arba kaip bandos valdymo sistema INFODEX.

TVIRTA KONSTRUKCIJA SU BLOKUOJAMAIS VARTAIS Šėrimo stotelė yra sudaryta iš 2,4 metro ilgio HDG plieno konstrukcijos. Nugaros apsauginiai lankai apsaugo karves nuo kitų karvių šokinėjimo ant jų nugaros. Konteineris, šėrimo sraigtas,

lovys ir šoninės sienelės yra pagamintos iš nerūdijančio plieno ir gerai apdirbto

plastiko- taip užtikrinant konstrukcijos ilgaamžiškumą.

Papildomai galima pasirinkti užsiblokuojančius vartus, kurie gyvuliams garantuoja saugų pašarų įsisavinimą. Tai pneumatiniai vartai. Vartai užsidaro ir lieka uždari tol, kol karvė visiškai pasisotina.

REZULTATAS MATOMAS ANT SVARSTYKLIŲ                       
Karvės svorio stebėjimas žymiai palengvina karvių mitybos poreikių analizę. Karvių mitybos plano efektyvumas bei galimos sveikatos problemos taip pat puikiausiai matomos, stebint karvių svorio pokyčius.

GREITA DIAGNOSTIKA = GREITAS SUREAGAVIMAS = NUOSEKLUS BANDOS VALDYMAS
Į šėrimo stotelę PASZOTEC gali būti įmontuojamos svarstyklės, kurių pagalba stebimi karvių svorio pokyčiai, nesukeliant papildomo streso gyvuliui.
Maksimalus svarstyklių svoris: 1000 kg.
Svarstyklių leistina paklaida: 0,1%.

ŠĖRIMAS MELŽIMO AIKŠTELĖJE – tai paprastas būdas karvių bandos produktyvumo padidinimui.

GYVULIŲ ŠĖRIMAS MELŽIMO AIKŠTELĖJE turi teigiamos įtakos karvių šėrimui, kadangi ūkininkas mato, kurių karvių primilžiai yra didžiausi ir gali tinkamai parinkti pašarų papildų dozavimą. Šėrimas melžimo aikštelėje taip pat padeda pagerinti patį melžimo procesą aikštelėje apskritai.

SUTRUMPINAMAS MELŽIMO LAIKAS.

Buvo pastebėta, kad gyvulių judėjimas melžimo aikštelėje, kurioje įrengtos šėrimo stotelės, judėjimas daug spartesnis. Karvės noriai užima savo melžimo poziciją stende bei daug ramiau reaguoja į patį melžimo procesą. Taip pat buvo pastebėta, kad šėrimas melžimo metu, padidina oksitocino (hormonas, dėl kurio išskiriama daugiau pieno) kiekį, o tai tiesiogiai veikia karvės produktyvumo kėlimą.

INDIVIDUALIZUOTAS ŠĖRIMAS.
Labai svarbu bandos produktyvumo kėlime yra individualizuotas gyvulių šėrimas. Kiekviena karvė turi individualių mitybos poreikių, nulemiamų laktacijos dienų, primilžio bei genetinių faktorių. Šėrimas melžimo aikštelėje leidžia papildyti kasdieninės maisto porcijos dydį svarbiais maistiniais priedais ir tai turi didelę įtaką bendram bandos produktyvumui.

PAPRASTAS ĮDIEGIMAS – IŠBAIGTAS DIZAINAS.
Šėrimo melžimo aikštelėje sistema gali būti diegiama skirtingo tipo melžimo aikštelėse:

  • „Eglutės“;
  • „Tandemas“;
  • „Swing-Over“ (persipynusi)

Sistemos dalys:

  • Dozatorius pagamintas iš HDG plieno;
  • Dozatoriaus variklis veikia (24 V DC);
  • Pašarų vamzdis pagamintas iš plastiko arba nerūdijančio plieno;
  • Kontrolės įrenginys yra įdiegtas tiksliam dozavimui.

VALDYMAS BEI SUDERINAMUMAS SU BANDOS VALDYMO SISTEMA INFODEX.
Kontrolinis įrenginys turi lengvai įskaitomą ekraną bei lengvai valdomą klaviatūrą, kas supaprastina valdymą, renkantis iš sekančių parinkčių:

  • Karvės pažymėjimas atskyrimui arba neatskyrimui nuo bandos;
  • Karvių rūšiavimas pagal turimą numerį arba pagal melžimo stendo numerį;
  • Pašarų dozavimas kiekvienai karvei arba visai melžiamai bandai esančiai aikštelėje tuo metu.

Šėrimo melžimo aikštelėje sistemos privalumas yra tas, jog ji gali būti labai paprastai sujungiama su bandos valdymo sistema INFODEX. Kiekvienas kontrolės įrenginys yra sujungtas su kompiuteriu per RS485 tinklą ir visas aptarnavimas ir funkcijos yra atliekamos kompiuterinės programos pagalba.

INFODEX yra kompiuterinė programa, leidžianti atpažinti ir valdyti pieninių karvių bandą melžimo aikštelėse.
Minimalūs reikalavimai programos instaliavimui:

  • Procesorius: 1,6 GHz;
  • RAM atmintis: 1 GB;
  • Kietasis diskas: 40 GB;
  • USB jungtys: 4 jungtys USB 2.0 (jei nešiojamas kompiuteris – 3 jungtys);
  • Ekranas: 1024×600 rezoliucija;
  • Operacinė sistema: Windows 7, 32 bitai.

Programa susideda iš 4 pagrindinių modulių:

  • PAGRINDAS – programinė įranga būtina programos veikimui.
  • PIENAS – duomenų bazė apie karves, su tokiais duomenimis, kaip gimimo data, amžius, nėštumų skaičius, pieno kiekis, laktacijos kreivė ir pan. Yra galimybė karves dalinti į grupes, pvz., apvaisintos, besilaukiančios, užtrūkusios, sergančios ir pan. Galima rūšiuoti informaciją ir, esant poreikiui, atsispausdinti. Šiame modulyje programa sujungiama su melžimo įrenginiu melžimo aikštelėje ir keičiasi duomenimis apie primilžio kaitą. Taip pat, yra galimybė sudaryti grafas ir visa tai parodyti statistiniuose grafikuose.
  • PASZOTEC MAITINIMAS – tai šėrimo stotelės modulis. Tai nėra privaloma, tad visa sistema gali veikti ir be jo, tačiau tai yra labai naudingas priedas. Sistema leidžia nustatyti pašarų kiekius kiekvienai karvei individualiai arba karvių grupei. Remdamasi informacija apie primilžį ir laktacijos dienas, programa gali nustatyti būtina pašarų kiekį kiekvienai karvei individualiai. Norėdamas naudotis šia programa, ūkininkas turi turėti POLANES šėrimo stotelę. Ūkininkas gali pasirinkti įsigyti bandos valdymo sistemą be šio modulio su perspektyva ją įsidiegti ateityje. Be to, PASZOTEC MAITINIMAS su POLANES šėrimo stotele gali būti naudojama kaip atskira sistema, taigi be visos bendrai valdymo programos. Tokiu atveju, ūkininkas negali naudotis jokia informacija iš melžimo aikštelės, nustatant pašarų kiekius galvijams, kadangi nėra tam reikalingos programos, įrašančios šiuos duomenis. Todėl tai būtų ūkininko pareiga nustatyti pašarų kiekius kiekvienai karvei individualiai. Šėrimo stotelė turi anteną, kuri atpažįsta karvę pagal numerį (uždėtą ant karvės antkaklio) ir tokiu būdu sistema atpažįsta karves atėjusias į šėrimo stotelę.
  • ATSKYRIMAS – tai karvių atpažinimo modulis, kuris leidžia kai kurias iš jų atskirti, jei tam yra poreikis (pvz., sergančias, nemelžiamas ir pan.). Prie atskyrimo atitvarų (tai gali būti 2-, 3- išėjimų vartai) yra sumontuota antena, kuri nuskaito karvės numerį ir nukreipia ją tinkama kryptimi (tai daroma atidarant arba uždarant atitinkamos krypties vartus).