fbpx
Nepaisant to, kad pirmojo „Z prototipo“ darbai buvo pradėti iškart po Antrojo pasaulinio karo, laikoma, kad prekės ženklas atsirado 1946 m., būtent rugpjūtį, kai „ZETOR“ tapo oficialiu prekės ženklu. Vis gi pirmieji traktoriai klientams buvo pristatyti penkiais mėnesiais anksčiau. Nuo savo gyvavimo pradžios ZETOR pagamino daugiau nei 1,3 milijono traktorių, o dauguma jų buvo eksportuota į daugiau nei 130 šalių penkiuose žemynuose.
 
Pasak „ZETOR TRACTORS a.s.“ generalinio direktoriaus Marián Lipovský, traktoriai „ZETOR“ tapo apgalvoto dizaino ir eksploatavimo ekonomijos sinonimu. „Mūsų traktoriai visada atspindėjo skirtingų epochų poreikius. Drįstu teigti, kad visi, kurie buvo ar yra kažkaip susiję su prekės ženklu, nesvarbu, kaip klientai, gerbėjai ar darbuotojai, jaučiasi jo dalimi. „ZETOR“ prekės ženklas buvo sukurtas kelių kartų įvairių sričių žmonių pastangomis. Mums tai yra palikimas, ir mes su juo elgiamės pagarbiai ir išdidžiai “, - sako Marián Lipovský.
 
Trumpa ZETOR traktorių gamybos istorija
1946–1960 I Traktoriai Z25 buvo pradėti gaminti 1946 m. Per dvidešimt metų buvo pagaminta per 160 000 vienetų.
 
1960–1968 I ZETOR pristatė vieningą traktorių atskirų dalių ir modelių asortimento dizainą. Buvo paleisti pirmieji „Unified I“ serijos traktoriai.
 
1968 –1991 I ZETOR pirmasis pasaulyje pristatė saugos kabiną kaip „Unified II“ serijos dalį. Unikalus traktorių dizainas buvo plačiai pripažintas visame pasaulyje. 1976 m. lapkričio 1 d. ZETOR tampa bendrovės vardu.
 
1991–2002 I „Unified Series III“ pristatymas. Klientai įvertino galingumą ir tvirtumą. Pristatomos naujos modernizuotos traktorių versijos, pavadintos FORTERRA vardu.
 
2002–2017 I ZETOR proveržio metai ir naujos eros pradžia. „HTC INVESTMENTS a.s.“ tampa Bendrovės savininku ir palaipsniui stabilizuoja ZETOR. Naujame tūkstantmetyje ZETOR toliau diegia naujoves ir kuria naujus produktus, taip išplėsdamas savo portfelį naujais modeliais: PROXIMA, MAJOR ir legendiniu ZETOR CRYSTAL.
 
2017–2020 I Palaipsniui plečiamas kompaktiškų traktorių PRIMO, COMPAX, UTILIX ir HORTUS modelių asortimentas ir produktų pasiūla. Baigtas pritaikyti naujas dizainas ZETOR by Pininfarina 80–170 AG modelių serijose. Prekės ženklas ir įmonė orientuojasi į klientus ir pardavėjų tinklo plėtrą.